Geleceğin Yıldızları

Zonguldak TÜFAD Futbol Karması, Antalya’da “Geleceğin Yıldızları Şenliği”ne katılacak

Zonguldak TÜFAD tarafından oluşturulan 2005 doğumlu üst düzey elit futbolcuların yer aldığı U12 Zonguldak Karması 7-9 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak “Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği”nde boy gösterecek.

TÜRKİYE Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından her yıl düzenlenen “Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” bu yıl 7-9 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Türkiye geneli 44 TÜFAD Şube Karması’nın katılacağı şenlik, genç Milli takımlara ve profesyonel futbol kulüplerinin altyapılarına yeni futbolcular kazandırmak ve geniş yelpazeli bir altyapı havuzu oluşturma amacı taşıyor. 3 gün sürecek futbol şenliğinde 550 çocuk görücüye çıkacak.

Zonguldak Karması 13 futbolcudan oluşuyor.

HEPSİ ÜST DÜZEY

FUTBOL Şenliği’nde Zonguldak TÜFAD Karması da yerini alacak. Karma takımını belirlemek için TÜFAD tarafından kısa bir süre önce Fener Sahası’nda seçme yapıldı. Yılmaz Yavuz, Nihat Ürer ve İlkin Demir öncülüğünde yapılan seçmelere, Zonguldak Sarayspor, Kilimli Belediyespor, İstasyon Gemicilerspor, Gelikspor, Kdz. Ereğli Belediyespor, Kdz. Ereğli Genç Yıldızspor başta olmak üzere çok sayıda kulüpten 40’a yakın çocuk katıldı.

İŞTE TÜFAD KARMASI

Yapılan seçmelerin ardından Yasin Bayra, Berat Can Bay, Batuhan Efe, Baran Yılmaz (Zonguldak Sarayspor), Yasin Yiğitoğlu, Yunus Emre Meral, Kaan Dilbaz, (Kdz. Ereğli Belediyespor), Efe Yeşildağ, Ömer Yılmaz (Kilimli Belediyespor), Cem Yıldırım (Gelikspor), Enes Gökdemir, Egemen Akman (İstasyon Gemicilerspor) ve Taha Habib Akdeniz (Kdz. Ereğli Genç Yıldızspor) Zonguldak TÜFAD Karması’na seçildi.

Milli takımlara yeni yetenekler keşfedilecek

TÜFAD antrenörleri Yılmaz Yavuz ve Nihat Ürer, 2005 yaş grubu çocuklardan oluşan U12 futbol karmasında üst düzey yetenekte çocukların olduğunu belirterek, “Futbol Şenliği 3 gün sürecek. Genel merkezimiz tarafından her yıl yapılan bir şenlik. Zonguldak olarak biz de katılacağız. Takımımızı oluşturduk. 6 farklı kulüpten 13 sporcuyla Antalya’daki şenlikte yerimizi alacağız. Bizle birlikte 44 TÜFAD Şubesi’nin katılması bekleniyor. Futbol Şenliği çocuklarımız için büyük bir fırsat. Genç Milli takımlarımızın altyapılarına yeni oyuncular kazandırmak ve geniş bir altyapı havuzu oluşturmak amaçlanıyor” şeklinde görüş aktardı. Yavuz ve Ürer ikilisi, futbol karmasının Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil edeceğini sözlerine ekledi. Karma takımında 13 sporcu ile 2 antrenör, yönetici yer alıyor.

Kaynak: http://www.safakgazete.com/gelecegin-yildizlari-19786.html

  • Etiketler
  • Yorumla
“Topun ve çocuğun olduğu her yerde TÜFAD olacaktır”

1xbet kayıt1xbet giriş