6. Geleceğin Yıldızları Törenle Tamamlandı

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Genel Başkan İsmail Dilber öncülüğünde Türk futboluna emeği geçmiş yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve 22.500 üye futbol antrenöründen oluşan çok geniş bir aile olarak her zaman, Türkiye’de futbolu daha ileri bir düzeye taşımak ve genç sporcuları ülke futboluna kazandırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. TÜFAD, “Topun ve çocuğun olduğu her yerde TÜFAD olacaktır”ilkesini benimseyerek; altyapıya verdiği önemi göstermiştir.

TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği, işte bu amaç doğrultusunda her yıl düzenlenmektedir. Bu yıl 6. kez yapılan Şenlik, dün geceki törenle birlikte tamamlandı. Cumartesi günü başlayan organizasyon, Antalya Manavgat’ta bulunan Sueno Side Beach Otel’de gerçekleştirildi. TÜFAD’ın 46 şubesi, 2007 doğumlu ve lisansı bulunmayan amatör futbolculardan 12 kişilik takımlar oluşturdu. Bu genç oyuncular ile birlikte takım antrenörleri, bazı oyuncuların aileleri ve TÜFAD üyelerinden oluşan yaklaşık bin kişilik grup, 3 gün boyunca futbol dolu dakikalar yaşadı. Resmi internet sitelerimiz www.utufad.com ve www.tufad.org.tr’dir.

Törende, Başkan Yardımları Tınaz Tırpan, Hüdai Doğu, Genel Sekreter Alaaddin Naganlu, Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal, İzmir Şube Başkanı Dr. Şaban Acarbay, Trabzon Şube Başkanı Hayrettin Tekelioğlu, Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer, Kayseri Şube Başkanı Osman Yozgat, Gaziantep Şube Başkanı İsmet Savcılıoğlu, Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Tezcan, A Milli Takımımız’ın eski futbolcularından Ergün Penbe sahneye çıkarak konuşma yaptı ve katılımcılara plaket sundu. TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği düzenlenmesini yapan Pumpkin Turizm Genel Müdürü Hür Dilber’e de TÜFAD Genel Merkezi tarafından plaket verildi. Ergün Penbe’nin, maç sırasında kolu kırılan genç sporcuya sarılarak yaptığı duygusal konuşma salondan büyük alkış aldı.

TÜFAD’ın yeni maskotu Golmen, bu organizasyonda kamuoyuna tanıtıldı. Genç futbolcular gerek törende gerekse maçlar sırasında kendilerine destek veren Golmen’i çok sevdi ve onunla bol bol fotoğraf çektirerek, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Gün içinde sahada yorulan küçükler, gece kendileri için hazırlanan eğlence programları ile keyifli anlar yaşadı. Ülkemizin önde gelen spor kanalı olan TRT Spor’un sevilen programlarından Genç Spor’un yapımcısı Bilge Horasan da, TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’ni başından sonuna takip ederek, Şenlik ile ilgili bir bölüm hazırladı.

TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği büyük turnuva ve final aşaması olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır. Her sene olduğu gibi bu yılda katılan 552 genç kardeşimizden, seçilen 48 tanesi final aşamasında bir kez daha bir araya gelecek. Final aşamasının yeri ve tarihi daha sonra açıklanacak. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde TÜFAD’ın 56 şubesi tarafından yapılan taramalar sonucunda 2002, 2003, 2004, 2005 ve 2006 doğumlu yaklaşık 100 bin çocuğumuza ulaşıldı. İllerde yapılan tüm seçmelere amatör takımlarımızdan ve okullardan sporcular katıldı.

Antalya, Konya, Afyon, Çanakkale, Bursa ve Ankara’da yapılan final aşaması etaplarında 3 bine yakın genç futbolcumuz yer aldı. Bunlardan 2 bin 200’ü lisanslı sporcu oldu ve profesyonel takımlarımızın altyapılarına geçti. 100 kardeşimiz Süper Lig kulüplerinin alt yapılarına kabul edildi. Süper Lig’de mücadele eden takımlardan gelen 100 oyuncu izleme görevlisi, toplamda yaklaşık 24 bin dakika gözlem gerçekleştirdi. 21 çocuğumuz ise 14 Yaş Altı ve 15 Yaş Altı Türk Milli Takımlarımız’a seçildi. 100 genç oyuncunun Süper Lig ekiplerine katılması ve 5 yılda 21 milli futbolcunun çıkması, TÜFAD tarafından düzenlenen bu etkinliğin Türk futbolunun altyapısına yaptığı katkıyı ve ortaya konan çalışmaların önemini göstermektedir.

  • Etiketler
  • Yorumla
“Topun ve çocuğun olduğu her yerde TÜFAD olacaktır”

1xbet kayıt1xbet giriş