TÜFAD U12 Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği Antalya’da Başladı

Türk futboluna yurt çapında her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği başarılı organizasyonlarla katkı sağlayan, 22 bin 500 üyesi ile bu alandaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), “Topun ve çocuğun olduğu her yerde TÜFAD olacaktır” ilkesini benimseyerek, altyapıya verdiği önemi göstermiştir.

Bu amaç doğrultusunda, 6. kez düzenlenen TÜFAD U12 Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği, Antalya’da başladı. Açılış töreni öncesi, TÜFAD’ın 46 şubesinden U12 Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’ne katılan genç sporcular sahada buluştu. Minik futbolcular, ilk gün penaltı atışları gerçekleştirdi ve farklı kentlerden gelen yaşıtlarıyla tanışma fırsatı buldu.

Açılış töreninde, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD Genel Sekreteri Alaadin Naganlu ve TÜFAD Organizasyon Direktörü Derya Doğru, birer konuşma yaparak genç futbolcuları ve antrenörlere hoş geldiniz derken; TÜFAD’ın gençlere verdiği önemden ve Türk futbolu için yaptığı çalışmalardan bahsetti. Küçük sporcular, kendileri için hazırlanan sürpriz sonucunda çok mutlu oldu. TÜFAD’ın yeni maskotu “Golmen“, sahneye çıkarak çocuklara renkli anlar yaşattı. Minikler, Golmen ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’ne basının ilgisi de yoğun oldu. Demirören Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı, üç gün boyunca organizasyonu yerinde takip ederek; tüm Türkiye’yi şenliğimizden haberdar etti. TRT Spor’da her hafta yayınlanan Genç Spor programının sunucusu ve yapımcısı Sayın Bilge Horasan, TÜFAD Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği’ni izlemek ve program yapmak üzere Antalya’ya geldi. Ayrıca, birçok internet sitesi ile Posta, Fanatik ve Milliyet olmak üzere ulusal-yerel gazeteler Şenliğimiz’i okurlarına duyurdu.

 

  • Yorumla
“Topun ve çocuğun olduğu her yerde TÜFAD olacaktır”

1xbet kayıt1xbet giriş